تبلیغات
سنندج(سنه دژ) - ختنه کردن دختران در استان کردستان:
 
سنندج(سنه دژ)
دوشنبه 19 اسفند 1387 :: نویسنده : امیر امیر

ختنه دختران در استان کردستان:

درخیلی از وبلاگ های به ظاهر طرفدار حقوق زنان ، که خودشان هم نمی دانند فمینیسم یعنی چی فقط چیزی شنیده اند ، حالا کاری ندارم ولی می گویند یک پدیده انسانی در استان کردستان ، پدیده چیه ؟ ختنه کردن دختران

حالا شمای که اونطرف دنیا نشسته اید و می گوید در کردستان دختران را ختنه می کنند اطللاعات را از کجا کسب می کنید؟ که ما در استان کردستان آنرا نمی بینیم و نمی شنویم. ختنه کردن در دختران عملی کاملا وحشیانه است که افرادی که می خواهند بگویند کردستان مشکل دارد اینها را مطرح می کنند.

من در مورد تمام روستا های استان کردستان اطللاعات دارم و اجدادمان هم روستای هستند تا حالا نشنیده ام که دختری را ختنه کنند و از خیلی ها پرسیده ام اما جواب منفی است حتی بعضی فکر کرده اند که من سوال را اشتباه مطرح کرده ام و گفته اند دختر را چگونه ختنه می کنند و اصلا کجای او را ختنه می کنند و این که تو میگی پسرها رو ختنه می کنند ، این از روستاهای استان حالا چه برسد به شهرها.

پس خواهش می کنم اگر اطلاعات می دهید کامل باشد و منطقه را هم ذکر کنید و چرت & پرت را روی اینترنت انتشار ندهید.

البته در گذشته زمانی که بهداشت نبود نوزادان دختری که در ناحیه آلات گوشت زیادی داشتند که یک نوع بیماری محسوب می شد را قطع می کردند که از روی سادگی و پزشکی بوده اینکه دلیل مذهبی دارد و برای از بین بردن لذت جنسی است شایعه ای بیش نیست. در حالی در کشورهای عربی این کار انجام می شود آنهم در سن 9 سالگی.

 

قسمت زیر نقل شده از وبلاگ دختران ایران است؟  

 http://dj3pide.blogfa.com

نویسنده: خانم سپیده

ختنه زنان چیست؟

 ختنه در واقع قطع ناحیه‌ای از آلت تناسلی زن به نام کلیتوریس است که با قطع آن حس زنانگى در آن‌ها از بین رفته و زن تا پایان عمر از دریافت لذت جنسی محروم خواهد ماند. ختنه زنان در سه‌شکل متفاوت صورت می‌گیرد:

حالت اول منحصر به بریدن کلیتوریس می‌شود. در نوع دیگر آن علاوه بر کلیتوریس، کلبان یا لب‌های کوچک اندام جنسی (Labia Minor) نیز بریده می‌شوند.

بدترین شکل ختنه زنان نوع سوم آن است. در این مدل کلیتوریس و کلبان یا لب‌های کوچک هردو بریده شده و با به‌هم‌آوردن ملبان یا لب‌های بزرگ (Labia Major) آن‌ها را میدوزند. سپس  بر روی آن سوراخ‌های کوچکی در نزدیکی مجرای ادرار و دهانه‌ی رحم ایجاد می‌کنند. این روش که دردآمیز‌ترین و خطرناک‌ترین شکل ختنه به حساب می‌آید، در آفریقا به‌شدت رواج دارد و معروف به "ختنه فرعونی" است. در این حالت محل‌دوخته شده هنگام وضع‌حمل باز می‌شود و پس از زایمان آن‌را مجدداً می‌دوزند. با توجه به رقم بالای زاد و ولد در آفریقا، این "عمل فرعونی" برای زنان در حقیقت یک "شکنجه" است. همچنین شب ازدواج ، که برای این زنان اولین تماس جنسی محسوب می‌شود، خشونت‌آمیز و توام با رنج و شکنج است.

از هر ده مورد "ختنه فرعونی" زنان و دختران، یک مورد یا بلافاصله می‌میرد و یا بعد‌ها بر اثر عفونت ناشی از آن جان خود را از دست می‌دهد.

 

دلایل ختنه کردن دختران

 

بر اساس تحقیقات سازمان بهداشت جهانی‌‌، از دلایل موجه جلوه‌دادن ختنه دختران،" مفید بودن آن از نظر بهداشتی، كمك به سلامتی، پیدا کردن روح پاک، زیبایی بدن دختر، کنترل تمایلات جنسی او تا قبل از ازدواج، نگهداری باكرگى دختران جوان تا زمان ازدواج، تامین لذت جنسی بیشتر برای مردان و نگه‌داشتن رسم و رسوم نسل‌های گذشته" عنوان شده است.

 

عوارض‌های ناشی از ختنه زنان

 

این سازمان هم‌چنین در تحقیقی از عوارض ختنه دختران و زنان سخن می‌گوید و آن‌ها را این‌گونه بر می‌شمارد: آسیب‌رسانی به مجرای ادرار، عفونت‌های خونی،‌ ایدز، یرقان، تشكیل کیست و دمل در ناحیه‌ی مجرای ادرار و یا دهانه مجرای تناسلی، خونریزی، ایجاد شوك و حتى تلف شدن فرد به دلیل استفاده از وسایل غیر بهداشتی و استفاده نکردن از داروهای موضعی، عفونت‌های مزمن یا متناوب مجرای ادرار و لگن، خطر عقیم شدن زنان ، افسردگی ، سردمزاجی، کاهش میل جنسی، تجربه نکردن ارضاء جنسی، قطع قائدگى، جمع شدن خون قائدگى در شكم و یا به تأخیر افتادن و سختی دوران قائدگى و حتى مرگ دختران.

 

ختنه شدن دختران در بعضی مناطق ایران

 

در نواحی جنوبی و کردنشین ایران نیز ختنه زنان به‌نوعی رواج دارد  ختنه زنان در این نواحی، جنبه دینی به خود گرفته است و  زنان به حکم سنت و آئین، از لذت جنسی محروم‌اند. نه فقط در شهر‌های کوچک، که گاه در شهرهای بزرگتر، دختران را در کودکی ختنه می‌کنند.

 در گزارشی که کانون زنان ایران منتشر کرده‌است، نمونه‌های مشخصی از شهر‌های استان هرمزگان آمده است. به عنوان مثال در بندر کنگ از شهرهای کوچک استان هرمزگان، دختران را ۴۰ روز پس از تولد ختنه میکنند. در این گزارش به نقل از یک زن بومی آمده است: «برخی دختران شهر دیرتر و دردناک‌تر، در سنین ۴ یا ۵ سالگی ختنه می‌شوند. آن‌ها تمام مراحل ختنه را با چشمان باز می‌بینند. لبه‌های کلیتوریس دختران را با تیغ ریش‌تراشی مردان می‌برند.»

 

کارزار زنان

 

کارزار زنان با متمرکز کردن بخشی از نیرویش در این راستا و با توجه به رواج این عمل غیرانسانی در جهان توانسته است، در کشور‌هایی چون سنگال، سومالی و هند موفقیت‌هایی به‌دست آورد. مبارزه با ختنه زنان در واقع مبارزه با جهل و باورهای غلط است. مبارزه‌ای که چندان آسان نیست.


تصویب قانون ممنوعیت ختنه دختران و زنان در مصر دستاورد هِرمان زنان قربانی‌ و تلاش‌های پی‌گیرندگان حقوق زنان است. هر چند برای بودوآر کوچک دیر شده است، اما قوانینی از این دست می‌توانند دختران بی‌گناهی چون او  را حمایت کند.

 

 

مشخصات نویسنده وبلاگ به نقل از خودش در وبلاگ : من سپیده نویسنده این وبلاگ 23 ساله اهل اصفهان و دانشجوی رشته مدیریت صنعتی تهران هستم. هدف من علاوه بر آشنایی با دوستان جدید آگاهی دادن و ارایه اخبار متنوع به دختران جوان می باشد.

شما که تهران درس می خوانید و اهل اصفهان هستید از کجا اطلاعات کسب کرده اید؟

 

 

قسمت زیر نقل شده از ویلاگ هزار و یک شب  http://shahrzad.persianblog.ir

 نویسنده: ماندانا ابری

 

طبق آمار سازمان بهداشت جهانى ۱۴۰ میلیون دختر و زن در سراسر جهان ختنه می شوند که اکثریت این دختران و زنان در ۲۸ کشور افریقایى، هستند اما بر اساس گزارش ها این عمل در بخش هایی از ایران هم انجام می شود.

ختنه دختران در ایران عمدتا در در استان‌های خوزستان، لرستان، و بیش از همه در استان کردستان انجام می‌شود.

سازمان ملل برای مبارزه با این عمل روز ششم فوریه را روز جهانى مبارزه با ختنه زنان اعلام کرده است.

به گفته پزشکان این اقدام صدمات فیزیکی و روحی شدیدی به زنان و دخترانی که ختنه می شوند، وارد می سازد.

ناهید احمدی، پرستار روستایی در کردستان در ایران، به بخش فارسی بی بی سی گفت که بسیاری از مادران در این ناحیه در هفته های اول تولد فرزند دخترشان او را برای ختنه نزد افرادی که این عمل را انجام می دهند می برند.

خانم احمدی می گوید که بر اثر این عمل، دختران خردسال دچار عفونت و ترشح های عفونی و خونی می شوند که مادرانشان اعتقاد دارند این خون کثیفی است که باید از بدن آنها خارج شود.

در جنوب ایران، نوزادان دختر در بندر کنگ در هرمزگان بعد از ۴۰ روزگی و برخی از دختران این شهر در سنین ۴ یا ۵ سالگی ختنه می‌شوند.

در بسیاری از جوامع تصور می شود ختنه زنان یک دستور مذهبی است به از این طریق پاکدامنی زنان محفوظ می ماند.

موافقان ختنه زنان که بیشترشان در کشورهای مسلمان نشین آفریقا زندگی می کنند، علاوه بر اینکه این عمل را از لحاظ بهداشتی لازم می دانند، معتقدند این عمل از سوی دین اسلام توصیه شده است.

اما این عمل در بسیاری از کشورهای اسلامی جهان انجام نمی شود و ظاهرا سنتی است که ریشه در فرهنگهای آفریقایی دارد.

حتی بسیاری از روحانیون مسلمان بارها این عمل را تقبیح کرده اند، اما ختنه زنان همچنان در چند کشور آفریقایی رواج دارد و حتی بسیاری از مهاجران اهل این کشورها در اروپا از انجام این عمل رویگردان نیستند.

کشورهای مختلف اروپایی و حتی برخی کشورهای آفریقایی قوانینی رسمی علیه انجام ختنه زنان دارند اما دولت ایران تا کنون اقدامی برای جلوگیری از انجام این عمل انجام نداده است.

 شما با چه دلیلی می گوید: بیش از همه در استان کردستان؟

در کدام روستای دور افتاده ما مرکز بهداشت داریم تا پرستار داشته باشیم.

ناهید احمدی، پرستار روستایی در کردستان بی جا کرده که چنین اطلاعاتی را داده

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 7 مهر 1394 03:40 ق.ظ
سلام. من خوزستانی هستم و از ایل بزرگ وبااصلات بختیاری تا حالا اصلا چنین چیزی رو تو خوزستان نشنیدم. و از هرکی پرسیدم با عصبانیت میگفت چرت پرت نگو
دوشنبه 2 شهریور 1394 03:08 ق.ظ
سلام.من مازندرانی هستم و2 سه سالی در مهاباد کردمزندگی و دوستهای کرد بسیار خوبی هم دارم.
شنبه 30 خرداد 1394 12:21 ب.ظ
سلام دوستان. من اهل بیجار و ساکن بیجارم. شهر من در استان کردستان هست اینجا دختری ختنه نمیشه اما مدت 5 سال که دیواندره معلم بودم همکاری داشتم که سنندج به دنیا اومده بود و دیواندره معلم بود اون خانم در کودکی ختنه شده بود خودش تعریف کرد که شاهد ختنه خواهر ناتنی ش هم بوده می گفت معنی اورگاسم رو نمی دونه و نمیفهمه ارضا جنسی یعنی چی. اون خانم یه دختر 5 ساله داشت و همیشه نفرین میکرد مامای محلی و پدرش که باعث این اتفاق بودن براش. اینو من با گوش خودم شنیدم .
پنجشنبه 30 بهمن 1393 11:19 ب.ظ
واقعا متاسفم که بعضی از ادما تا این حد میتونن نفهم و بیشعور باشن,من خودم یه دخترم میتونم درک کنم که با اینکار چه لطمه ای به اون طفل معصوما میزنن.من فکر نمیکنم این اتفاقات توی ایران بیوفته چون مردم ایران خیلی بیشتر از این چیزا عقل و شعورشون میرسه.ولی خاک بر سر اون مادرایی که بذون اطلاع همچین بلایی سر بچه هاشون میارند
جمعه 17 بهمن 1393 07:51 ب.ظ
ختنه در کردستان ایران صحت ندارد
سه شنبه 16 دی 1393 06:28 ب.ظ
سلام دوستان خوبم این حرفا همش چرت و پرته که افراد ناآگاه وکسانی که با ملت کرد مشکل دارن از خودشان درمیارن
پنجشنبه 4 دی 1393 04:59 ب.ظ
سلام
به تمام دخترهایی که ختنه شدن
بیاین تو وبلاگ خودتون وبلاگ دختران ختنه شده ایرانی
اونجا از احساساتتون بنویسین
بنویسین راضی هستین که ختنه شدید یا نه
بنویسید که اگه برگردید عقب دوباره میخاید ختنه بشید یا نه
بنویسید توصیه می کنید بقیه ختنه بشن یا نه
بنویسید ختنتون تو چه سن و از چه نوعی بوده
سکان این وبلاگ دست شماست
دختران ختنه شده ایرانی
سه شنبه 2 دی 1393 12:12 ب.ظ
سلام
ختنه دختر با ناقص سازی جنسی اون فرق داره
در ضمن ختنه دختر به اسم هودکتومی تو همه کشورها به ویژه امریکا شایع هست و باعث افزایش لذت جنسی زن میشه. همون طور که اون خانمهای ختنه شده گفتن حتی تا ده بار هم ارگاسم تو روز میشن و میلشون بالاست و به قولی هاتن. حتی بعضیا دوست دارن دختراشون رو ختنه کنن. به هر حال البته اونهایی که ناقص شدن هم راست میگن که حسی ندارن. برای اینکه اختلاف این دو تا و اینکه نظر اسلام راجع به این دو تا چیه رو بدونید به وبلاگ من سر بزنید
ختنه زنان یا هودکتومی توسط اسلام توصیه شده ولی ناقص سازی و بریدن کلیتوریس دیه داره
www.femalecircumcision.blogfa.com
چهارشنبه 5 آذر 1393 08:58 ب.ظ
من یک کوردم ودرمرزی ترین شهر کردستان هم دارم زندگی میکنم.بانه.خدایش من ختنه دختر رو هیج جای کردستان ندیدم حتی تو روستاهای دورافتاده و جالب این که من درمورد این مسله از افراد بزرگترهم پرسیدم وواقعا همچین چیزی اینجاوجودنداشته.بدون هیچگونه تعصب خدایش اینا همه ش دروغه کردها خیلی متمدن تر از این حرفا هستن.....
یکشنبه 6 مهر 1393 01:27 ب.ظ
سلامبه نظر من ختنه دختران خوب و به جاست چون دیگه نمیتونن با اشخاص نا محرم تا قبل ازدواج مقاربت داشته باشن ممنون
پنجشنبه 13 شهریور 1393 01:24 ق.ظ
خوب بایدبه حال کسانیکه اینکارومیکنن فقط تأسف خورد"…من خودم خانم هایی رودیدم که اندام جنسی شون بزرگ بوده وبخاطرش دکتررفتن.اماهمون دکتراهم طبیعی خطاب کردن.حاالااینکه یه عده ادم بی وجدان اینکاروبه عنوان کارشرعی یاهرچیزی انجام میدن فقط بخاطرهوس وزیاده خواهی مردایی هست که ازرابطه جنسی لذت خودششون براشون مهمه…واس اون گلای رز مظلوم تأسف میخورم…
پنجشنبه 9 مرداد 1393 01:05 ب.ظ
سلام دوستان من لرستانی هستم ختنه دختران هم واسه اولین باره میشنوم ولی عاجزانه ازتون میخوام چیزایی رو که فقط با گوشتون شنیدید رو سایت ننویسید اگه واقعا واقعا سند دارید صادقانه بنویسید ماهم فیض ببریم دستتونو میبوسم....
جمعه 3 مرداد 1393 05:32 ب.ظ
من کرد نیستم ولی کردهارا، متمدن ترین قوم ایران زمین ، صاحب زبان ، ادبیات ، موسیقی و فرهنگ کهن و منحصر به فرد، می دانم.. این وصله ها به آنان نمی چسبد .
دوشنبه 16 تیر 1393 03:41 ب.ظ
من کرد کرمونشاه هستم و همه اقوام کردستانین همچین چیزی اصلا موجود نداره اخه کردا مثل عربا وافریقایا و... وحشی نیستن خب هر چی باشه اصیل ترین ایرانیان درود بر کردستان.
سه شنبه 10 تیر 1393 03:24 ب.ظ
من خودم از یک کرد پرسیدم و گفت هنوز هم چنین سنتی هست ولی تعداد داره هر روز کمتر میشه
جمعه 30 خرداد 1393 03:25 ب.ظ
سلا به دوستای گلم
من پیرانشهری هستم
برایان و خوشکانی به ریز نظری هه موتان به ریزه به لام اوه که بله ن پیرانشهر شاره کی کوردنشین نیه کاملا اشتبایه وتکاشتان له دکم اوا به اسانی خوتان مه فروشن وحقیقته ببینن!
اره قبول دکم له دهاته کانی پیرانشار ختنه هه بوت به لام له سالی78 وه ختنه به کلی هلگیراوه والان شتیک به اسم ختنه نماوه.
به توش که دلی پیرانشار جزوی کوردستان نیه به لام مهاباد وایلام وکرمانشاه جزوی کوردستانن ده لم که تو فعلا بتوانه به زمانی کوردی قصه بکه دوایی بله پیرانشار جزوی کوردستان نیه!
متاسفم برای اکثر شهرهای کردنشین مثل سنندج وکرمانشاه و...که الان تقریبا فارسی صحبت میکنن، فقط چند شهر محدود مثل پیرانشهر و مهاباد وبوکان و...هستن که کوردی واقعی صحبت میکنن!
حالا توی معلم هم هی بگو پیرانشهر کرد نیست یا جزو کوردستان نیست
قصدتوهین ندارم اما خاک بر سر اون بچه ای که تو معلمش باشی
جمعه 2 خرداد 1393 08:57 ق.ظ
سلام وحرمت برای انسانهای آزاد اندیش و محقق.من روستایی هستم و به گذشتگان خودم هم افتخار میکنم هر کاری کردند و بوده به رسم زمان،سنت و باورشان بوده و این ربطی به امروز ندارد و در زندگی رزمره مردم روستایی و شهری چنین اتفاق ورفتاری وجود ندارد تا ما انکار یا ردش کنیم.
تا ۴۰سال گذشته هم،من از هر کی پرسیدم نه دیده و نه شنیده البته در منطقه لیلاخ دهگلان در شرق کردستان با سند ومدرک.در میان طوایف بزرگ دهگلان زندی،گوران،میرکی وکردهای اطراف پنجه که هر کدام دربیش از ۱۰تا۱۵ روستا زندگی میکنند چنین روشی مرسوم نبوده و نیست وبه تناسب فکر نکنم الان در هیچ کجای کردستان ختنه زنان مرسوم باشد. خوب اگر صحت دارد لطفا نام روستا یا شهر را با دلیل و مستندات عکس وتصویر نشان دهید.بیاییم به انسان بودنمان شک نکنیم به حرمت انسان بودنمان دروغ نبافیم
امیر امیربهتر است بگوییم بیایم دست از نژادپرستی و فاشیسم برداریم.
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 06:43 ب.ظ
سلام به همه دوستان والا من که یه دخترکردهستم همچین شایعه ای رونشنیدم اینجاهم مثه هر جای ایران دختراگه دوس داشته باشه عمل زیبای میکنه که خوشکلترشه ولذت بیشتربشه اما اون شایعه چرت وپرتی بیش نیس!!!!من خالم ختنه شده اونم مامایی که خالم رو ب دنیا آورد بدون اجازه مادربزرگم کمی از پوستشو برداشت!!!؟؟؟حالامنم نمیدونم چرا اینکارو کرده!!!!
پنجشنبه 7 فروردین 1393 02:18 ق.ظ
این مضخرفات رو کی سر هم کرده؟
من توی خود شهر سنندج زندگی میکنم و به تمام روستاهای کردستان هم رفتم و چنین چیزی رو اصلا نمیدونن , چه برسه به انجام دادنش .
خدایا کسانی را که هدف تشویش اذهان عمومی و تغییر نظر عموم رو در مورد کردها دارن , به عذاب الیم گرفتار بفرما
آمین گوهاش بسم الله
الهی آمین
جمعه 23 اسفند 1392 09:00 ب.ظ
اینروبه تمامی کسانی میگم که با فرهنگ کورد بودن ما مشکل دارن برید این حرفهارو واسه خودتون درآرید چون اگه دست یه کورد بهتون میرسید می دونست باهاتون چه کار کنه
دوشنبه 5 اسفند 1392 10:14 ب.ظ
سلام من شنیدم ختنه دخترا تو آفریقا و منطقه ای از هند رایج بوده که بعد ها متاسفانه بعضی از مناطق در ایران ( مثل شاهسون) هم این رسم و رسومات غلط رو با مسائل دینی به هم ربط دادن و ....

نمیدونم الانم ختنه میکنن دخترا رو یا نه ولی تو اون مطلبی که خونده بودم نوشته بود این افراد اعتقاد دارن با ختنه کردن روح دختره پاک میمونه و این حرفا

امیدوارم بودم این مطالب خرافات بوده باشه که متاسفانه چند نظری که خوندم دیدم انگاری هست همچین موردایی
سه شنبه 29 بهمن 1392 03:54 ق.ظ
والله من نمیدونم این عزیزان بر چه سند و دلایلی این حرف میزنن من خودم کورد اورمیه م تابحال نه درباره ختنه بین کوردا نه دیدم نه شنیدم فقط درباره ختنه زنان اینو شنیدم که یه رسم فرعونیه بیشتر هم تو افریقا انجام میشه فقط هم مربو ط به مسلمونا نیست بلکه بیشتر مذاهب دیگر هم از ان استفاده میکنن، و اینکه صیغه در بین تمام شاخه ها اهل تسنن حرامه و همه علمای ما هم روی ان اتفاق نظر دارند
جمعه 25 بهمن 1392 02:38 ق.ظ
زنده باد ایران.زنده باد كردستان.كردها قوم شریفی هستند وهمینطور تمام اقوام ایرانی و كسی كه به قومیت ها توهین میكند از درك و شعور كمی برخوردار است.
جمعه 25 بهمن 1392 02:31 ق.ظ
من كرد نیستم ولی عاشق كردا هستم.خیلی دوستشون دارم و همه ی این حرفا در مورد اونا دروغ محضه.خجالت بكشید از این همه دروغ.
شنبه 19 بهمن 1392 04:19 ب.ظ
ریشه ختنه کردن دختران از آفریقا شروع شده
دوست عزیز به جای اینکه اینقد وقت خودت رو هدر بدی بشینی ساعت ها پای کامپیوتر و این چیز ها رو بنویسی و اقوام شهر های دیگه مذهب های دیگه رو زیر سوال ببری پیشنهاد میکنم چند تا کتاب بخری و مطالعه کنی و ببینی ریشه هر چیزی از کجا اومده
شنبه 19 بهمن 1392 04:16 ب.ظ
دوست عزیز بهتر قبل از حرف زدن راجع به هر کی و هر قومی خوب راجع به اونا تحقیق کنی و و سالها با اونا و تو قلب اونا زندگی کنی من نمیدونم شاید استانهای دیگه کرد دارند این کار زشت رو انجام بدن اما خواهش میکنم راجع به سنندج و کردستان این حرف رو نزنید چون سنندجی ها که قلب کردستان و کرد زبان ها هستن این کار رو نمیکنن
یکشنبه 13 بهمن 1392 05:40 ب.ظ
من کرد نیستم و شمالی ام ..اما کرد ها رو قبول دارم که ادمهای پاک و با شرفی هستند ..من باهاشون زندگی کردم..بهتر قبل از اینکه به قومی توهین کنیم کمی باهاشون زندگی کنید و با فرهنگشون بیشتر اشنا بشیم...هیشکی حق نداره به کرد بد بگه....
جمعه 4 بهمن 1392 05:57 ب.ظ
زنده باد غیور مردان و زنان شجاع کردستان،قلب ایران.
من خودم آذری هستم و معتقدم کرد ها ملت باشرف و سلحشوری اند.و چنین تهمت های بی اساسی بر آنان روا نیست.
البته در مورد زاهدان هم همینطور.این یک سنت آفریقایی است که لایق نژاد آریان نیست.
یکشنبه 15 دی 1392 12:25 ق.ظ
سلام بنده ختنه زنان یک کار زشت نادرس می بینم قبول ندارم
پنجشنبه 12 دی 1392 10:06 ب.ظ
سلام.منم یه کرد ام.باید بگم درباره ختنه زنان سه سال پیش توی یه رمان عربی شنیدموپرس و جو شدم هیچ کس نشنیده بود.تمام بحث های بالا رو خوندم.واقعا انتظار چنین مکالماتی رو از افراد تحصیل کرده نداشتم.خیلی متاسف شدم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :